Hakkımızda

Blue Lotus Akademi / Theta Healing


Blue Lotus Akademi olarak, “şifacılık bilgi ve yeteneklerinizi hatırlamak, açığa çıkarmak ve uygulamak konusunda sizlerle birlikte çalışmayı amaç edindik. Bu amaç doğrultusunda çok sayıda kişiyle seminer ve atölye çalışmaları gerçekleştirdik.

 

Şifa çalışmalarında holistik (bütüncül) bir yaklaşımla ruh, beden, zihnin şifalanmasına katkı sunan şifa teknikleriyle yolumuza devam etmekteyiz. Theta Healing®, SuJok, Schuessler Mineral Terapisi, Homeopati, Reiki, Ayurveda, gibi tekniklerle ilgili olarak seminer ve atölye çalışmalarımızla sizlerin yanında yer almaktayız (*);

 

Theta Healing® Vianna Stibal tarafından geliştirilen şifa tekniği, fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak odaklanıp theta frekansında gerçekleştirilen meditatif bir şifa tekniğidir. Bu tekniği etki aralığı diğer tekniklerden farklı olup, bilinçaltına kaydedilen olumsuz tüm program ve inançlar, öz inanç, genetik, ruhsal ve geçmiş düzeyde olumlu olanlarla değiştirilir. “Anda şifanın” gerçekleştiği bu yöntem pek çok durumda kullanılabilir.

 

Su jok, Park Jae Woo tarafından geliştirilen bir terapi biçimidir. El ve ayak terapisi olarak uygulanan Su jok Güney Kore’de ilkokullarda ilk yardım derslerinde öğretilen kolay, zararsız ve destekleyici bir tekniktir.

 

Usui Reiki, Dr Mikao Usui tarafından Japonya’da geliştirilmiş bir şifa tekniğidir. Evrensel yaşam enerjisinin kullanıldığı yan etkisiz bir tekniktir.

 

Homeopati, Samuel Hahneman tarafından bulunmuş bir şifa tekniğidir. Homeopati doğal, yan etkisiz ve bütünsel(Holistik)bir tedavidir. Benzerin benzeri tedavi etmesi ilkesine dayanır.

 

Schuessler Mineralleri, Dr Schuessler tarafından Almanya’da geliştirilen bir mineral terapisi biçimidir.12 Doku tuzunun “Biyokimyasal Yüz Tanısına” göre belirlenmesi ve hücresel düzeyde bilgi aktarımının sağlanması esastır.

 

Şifacı kimdir, şifacılık nedir? Şifa süreçleri nasıl yönetilir, bu sorulara birlikte yanıt arıyor ve büyük bir aile olarak birbirimizi destekliyoruz. Atalarımızın şifacılık deneyimlerini saygıyla ele alırken günümüz enerjilerine dengeli bir biçimde aktarılmasını önemsiyoruz. Yeryüzünün bize gelecek kuşakların emaneti olduğunu hatırlıyor, tüm gezegen ve varoluşun koşulsuz sevgi ekseninde buluşmasına katkı sunuyoruz.

 

Şifa sanatını bizimle birlikte deneyimlemek isterseniz sizleri de aramıza bekliyoruz…

 

Ecz. Ayşe Bilgen

 

* Adı geçen yöntemler tıbbi tanı ve tedavilerin yerine geçmez. Seminer ve atölyeler kişisel gelişim amaçlı olarak düzenlenmektedir , terapi ya da tedavi niteliği taşımamaktadır.